Skip to content

Poznaj naszych prelegentów

Jacek Poświata

Managing Partner Bain & Company Poland / CEE

Jacek Poświata od trzech dekad jest integralną częścią branży doradztwa strategicznego. Oferuje wsparcie zarządom czołowych korporacji i funduszy inwestycyjnych z Polski, Europy i Ameryki Północnej, specjalizując się w kreowaniu strategii rozwoju, przeprowadzaniu restrukturyzacji i reorganizacji, a także doradzając przy fuzjach i przejęciach. Jego doświadczenie obejmuje pracę dla firm z różnorodnych sektorów, takich jak handel detaliczny, dobra konsumpcyjne, przemysł farmaceutyczny, energetyczny, telekomunikacyjny i produkcyjny.

Od 2012 roku pełni funkcję dyrektora w biurze Bain & Company, które odpowiada za rynek polski i Europę Środkową. Bain & Company to globalna firma zaliczana do ścisłej czołówki w dziedzinie doradztwa strategicznego. Polski oddział, który Jacek prowadzi od dekady, realizuje zaawansowane projekty doradcze dla liderów różnych branż, zarówno na terenie Polski, jak i międzynarodowo, w tym w Rumunii, Bułgarii, krajach bałtyckich, na Bałkanach i w Izraelu. Polskie biuro Bain & Company zostało trzykrotnie wyróżnione przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK) tytułem najlepszego Doradcy Strategicznego i Komercyjnego dla sektora private equity w latach 2018, 2020 i 2021. Przed dołączeniem do Bain & Company, Jacek przez wiele lat był związany z McKinsey & Company, gdzie od 1999 roku pełnił rolę partnera, a od 2004 roku jako pierwszy Polak na stanowisku dyrektora zarządzał biurem do 2011 roku.

Jest aktywnym członkiem Polskiej Rady Biznesu od 2010 roku i często bierze udział w publicznych dyskusjach dotyczących polskiej przedsiębiorczości oraz strategii na innowacje i rozwój. Jego edukacja obejmuje studia z Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz tytuł MBA zdobyty w Columbia Business School w Nowym Jorku.

Register Here to Attend

Fill in the form, or, if you prefer, Send Us An Email