Skip to content

Poznaj naszych prelegentów

Dominika Bettman

Dyrektor Generalna Microsoft Polska

Dominika Bettman, od grudnia 2021 Dyrektor Generalna Microsoft w Polsce. Przez 26 lat związana z Siemens Sp. z o.o. (ostatnie lata na stanowisku CEO).

Przedsiębiorczyni, orędowniczka nowych technologii i zrównoważonego biznesu. Ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 1995 roku oraz program Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w 1995 roku, tworząc analizy dla doradcy Ministra Przemysłu i Handlu pochodzącego z Japonii. Od dwóch dekad jest związana z firmą Siemens, gdzie początkowo zajmowała się logistyką, sprzedażą i finansami w różnych działach biznesowych. W późniejszym czasie awansowała na stanowiska dyrektorskie. W latach 2006–2009 była członkiem zarządu oraz wiceprezesem ds. finansowych w Nokia Siemens Networks Sp. z o.o.

Z wykształcenia ekonomistka, humanistka z natury. Propagatorka idei różnorodności i przywództwa włączającego. Aktywna uczestniczka debaty publicznej nt. cyfrowej transformacji gospodarki i społeczeństwa. Autorka książki “Technologiczne magnolie”.

Aktywnie angażuje się w działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i promocji roli kobiet w ekonomii. Jest aktywną uczestniczką forum Business Centre Club oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Pełni funkcję prezeski Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest członkinią zarządu Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i rady nadzorczej Eurobanku, a także wiceprezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Dodatkowo, jest członkinią Konwentu Doradców Politechniki Warszawskiej, jurorką Nagrody Naukowej Siemensa, członkinią rady programowej OEES, przewodniczącą Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz członkinią Rady Dostępności przy Ministrze Inwestycji i Rozwoju. W kwietniu 2019 roku została powołana przez Senat Politechniki Warszawskiej do Rady Uczelni.

Register Here to Attend

Fill in the form, or, if you prefer, Send Us An Email