Skip to content

Poznaj naszych prelegentów

Anna Pawlak-Kuliga

Global CFO Ikea

Anna Pawlak-Kuliga pełni od listopada 2022 rok stanowisko Globalnego Dyrektora Finansowego (CFO) w IKEA Retail – Grupa Ingka. Jest pierwszą Polką w globalnym zespole zarządzającym koncernu.

W okresie 2016-2018 Pawlak-Kuliga zarządzała IKEA Retail w Polsce, gdzie nadzorowała działalność komercyjną, wprowadzenie strategii wielokanałowej oraz inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem. Pod jej kierownictwem, IKEA w Polsce rozszerzyła swoje kanały dystrybucji, otworzyła Centrum IKEA dla Firm, uruchomiła pierwszy na świecie Hub Innowacyjny marki oraz centrum rekrutacyjne Twoje Studio Pracy.

Od września 2018 roku Pawlak-Kuliga przeniosła swoją karierę do Chin. Jako Prezeska Grupy IKEA w tym kraju, przewodziła działalności wszystkich spółek Grupy Ingka na kontynencie chińskim, realizując największą transformację działalności IKEA na tym rynku.

Posiada bogate doświadczenie biznesowe. Zanim dołączyła do IKEA w wrześniu 2008 roku, zdobywała kompetencje w sektorze prawniczym, a później w branży detalicznej w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmowała kierownicze stanowiska w dziale finansowym.

Pawlak-Kuliga jest również aktywna poza sferą zawodową – angażuje się w wolontariat, była członkiem Customer Advisory Board Facebooka w Polsce, kontynuuje działalność w Radzie Programowej UN Global Compact oraz w Radzie Izby Handlowej Unii Europejskiej w Chinach.

Register Here to Attend

Fill in the form, or, if you prefer, Send Us An Email